Fundacja zakupiła już:

15527 OBIADÓW
Kocham to miasto! - akcja pomocy dla Szpitala Onkologicznego w Bielsku-Białej 2006-07-11
 

Od początku czerwca 2006 r. z wielu przystanków autobusowych w Bielsku-Białej skradzione zostały plakaty „Kocham to miasto”. Wielkość strat jest obecnie trudna do oszacowania. Czy to kolejny przejaw szerzącego się wandalizmu, czy coś całkowicie odmiennego – wyraz lokalnego patriotyzmu?

Plakaty z tym hasłem przedstawiające Bielsko-Białą, jako serce przecięte rzeką, pojawiły się kilka tygodni temu na wielu bielskich przystankach. Był to pierwszy element kampanii społeczno-promocyjnej „Kocham to miasto”, której organizatorem jest Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej.

- Po raz pierwszy w 14-letniej historii działalności Fundacji zdarzyło się, aby rozwieszone plakaty nagminnie ginęły, a nie były bezsensownie niszczone zaśmiecając przystanki. Akcja promocyjna miasta odniosła chyba pozytywny skutek; przynajmniej w umysłach bardziej „odważnych” bielszczan. – komentuje wynik pierwszego etapu kampanii prezes Fundacji, Leszek Wasiak.

Celem części promocyjnej akcji „Kocham to miasto” jest przekonanie mieszkańców Bielska-Białej, że ich miasto to nie tylko miejsce, w którym się pracuje i śpi, ale także aglomeracja o wyjątkowym położeniu (rozdzielone rzeką u stóp Beskidów) i charakterze (słynny, przedwojenny „Mały Wiedeń”). Miasto, któremu warto poświęcić, choć odrobinę swojego serca.

„Chcesz otrzymać plakat? Pomóż innym” – taka treść pojawi się już wkrótce na plakatach, jako element społecznego wymiaru kampanii. Chcąc uniknąć dalszych kradzieży plakatów zdecydowano, że umieszczona zostanie na nich informacja, iż każda osoba, która zdecyduje się wpłacić pieniądze na rzecz Bielskiego Centrum Onkologii im. Jana Pawła II otrzyma w podziękowaniu właśnie plakat „Kocham to miasto”. Pozyskane w ten sposób środki zasilą w całości działalność Centrum.

Fundacja przygotowała plakaty w dwóch rozmiarach, w zależności od ofiarności wpłacającego może on dostać plakat w formacie 48 x 68 cm albo większy 67 x 97 cm.

Każdy kto kocha to miasto i chce otrzymać plakat wyrażający jego uczucia, powinien zgłosić się osobiście do Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej przy ul. Broniewskiego 60, zadzwonić (tel. 033 496 01 50) lub wysłać e-mail biuro@frmbb.bielsko.pl. Dyskrecja gwarantowana!

Patronat medialny nad akcją objął „bespress” wydawca Beskidzkiej Gazety Internetowej.

Dodatkowe informacje:
FRMBB, Paweł Wyszomirski - 033 / 496 01 51, p.wyszomirski@frmbb.bielsko.plAktualności Zobacz nasze projekty. Informacje o inwestycjach. Opis fundacji. Lista naszych zakończonych projektów. Nasza oferta. Dane teleadresowe. Zobacz mapę strony. Strona główna fundacji. Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej Strona główna fundacji. Zobacz mapę strony.