Fundacja zakupiła już:

15527 OBIADÓW
Beskidzkie Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych 2005-12-19
 

Od stycznia uruchomione zostaje Beskidzkie Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych (BCIIT) w Bielsku-Białej, a w jego ramach praktyczny kurs języka słowackiego. Ośrodek będzie pomagał przedsiębiorcom i bezrobotnym w wykorzystaniu możliwości, które stwarza współpraca transgraniczna Polski i Słowacji. Zadaniem BCIIT, oprócz koordynacji działań związanych z realizacją projektu „Przystanek Euroregion”, jest szkolenie, doradztwo i udzielanie informacji osobom oraz firmom widzącym dla siebie szansę po drugiej stronie granicy.

Od pierwszych dni stycznia, za niewielką opłatą, a dla osób bezrobotnych z większą zniżką, dostępny będzie praktyczny kurs języka słowackiego. Zajęcia prowadzone przez słowackich lektorów będą skoncentrowane na nauce języka umożliwiającej jak najszybsze porozumienie w codziennych sytuacjach. Ich celem jest np. przygotowanie małych i średnich przedsiębiorców do negocjacji z partnerami słowackimi czy też bezrobotnych do rozmów kwalifikacyjnych przy poszukiwaniu pracy na Słowacji. Dodatkowo kurs będzie pozwalał na poznanie specyficznego słownictwa związanego m.in. z obsługą ruchu turystycznego. Uczestniczyć w nim będą więc mogli np. pracownicy moteli i hoteli, gdzie coraz większą grupę klientów stanowią goście ze Słowacji.

Wszystkie działanie BCIIT są dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg IIIa Polska – Republika Słowacka.

Zapisy na kurs będą już wkrótce przyjmowane w siedzibie BCIIT przy Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej przy ul. Broniewskiego 60 – tel. 33 496 01 50. Dokładniejsze informacje pojawią się w najbliższych dniach na stronach www.bciit.info .

 

Aktualności Zobacz nasze projekty. Informacje o inwestycjach. Opis fundacji. Lista naszych zakończonych projektów. Nasza oferta. Dane teleadresowe. Zobacz mapę strony. Strona główna fundacji. Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej Strona główna fundacji. Zobacz mapę strony.