Fundacja zakupiła już:

15527 OBIADÓW
Pociągiem Papieskim po Euroregionie Beskidy 2009-07-14
 
Sebastian Kawa to członek Aeroklubu Bielsko-Bialskiego a z zawodu lekarz. Od 2003 r. przez pięć lat wygrywał wszystkie najważniejsze zawody szybowcowe, w których startował. Zdobył w tym okresie pięciokrotnie tytuł mistrza świata i dwukrotnie mistrza Europy. Zajmuje pierwsze miejsce na światowej liście rankingowej pilotów. Osiągnięte sukcesy odnosił startując na szybowcach polskiej konstrukcji. O swojej pasji i zmaganiach w powietrzu opowie w czasie podróży Pociągiem Papieskim.

Stowarzyszenie Region Beskidy istnieje od 1999 r. Jego celem jest aktywizacja współpracy mieszkańców obszarów przygranicznych Polski, Słowacji i Czech. Jego członkami jest 30 gmin oraz 4 powiaty regionu Bielska-Białej, Żywca i Suchej Beskidzkiej. Euroregion Beskidy jest współorganizatorem przejazdu Pociągu Papieskiego w dniu 24 lipca. W czasie podróży odbędą się prezentacje i występy zespołów folklorystycznych oraz ludowych. Wszyscy uczestnicy przejazdu będą także mieli okazję poznać smak regionalnych przekąsek i przysmaków.

W czasie przejazdu odbędzie się koncert zespołów muzycznych. Każdy przejazd to szanse na obejrzenie specjalnie przygotowanych filmów, pokazujących związki Jana Pawła II z regionem Beskidów. Więcej informacji o programie przejazdu znajduje się na stronie internetowej www.przystanek.beskidy.pl.

Przejazd jest częścią projektu Fundacji "Komunikacja Bez Granic - Weekendowe Połączenia Turystyczne i Edukacyjne", wspieranego z budżetu samorządu Województwa Śląskiego. Jego celem jest stworzenie nowoczesnego systemu połączeń kolejowych między Małopolską, Śląskiem a Słowacją. Pociąg Papieski jest darem kolejarzy, mającym upamiętnić pontyfikat Jana Pawła II.

Na przejazd tym pociągiem dostępne są dwa rodzaje biletów: "Normalne" w cenie 30 zł. na całej trasie (Kraków - Rajcza  Kraków) oraz "Połówkowe" w cenie 15 zł., uprawniające do przejazdu na połowie trasy (np. Kraków - Bielsko-Biała) lub w "pętli koncertowej" (np. Bielsko-Biała - Rajcza - Bielsko-Biała). Rezerwacji można dokonywać na stronie internetowej przystanek.beskidy.pl lub pod numerem telefonu 33 496 01 50.

Zamów bilet
Aktualności Zobacz nasze projekty. Informacje o inwestycjach. Opis fundacji. Lista naszych zakończonych projektów. Nasza oferta. Dane teleadresowe. Zobacz mapę strony. Strona główna fundacji. Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej Strona główna fundacji. Zobacz mapę strony.