Fundacja zakupiła już:

15527 OBIADÓW
Z Furmanami śladami Jana Pawła II - przejazd weekendowy w dniu 24 kwietnia 2009-04-21
 
24 kwietnia 2009 r. zapraszamy na przejazd weekendowy Pociągu Papieskiego w czasie, którego zaprezentowane zostaną unikalne zdjęcia z wycieczek górskich Karola Wojtyły po Beskidzkich szlakach. W programie przejazdu oprócz opowieści przewodników o szlakach turystycznych odwiedzanych w młodości przez przyszłego papieża, znajdzie się także koncert na żywo Grupy Furmana, promującej swą najnowszą płytę "Niemartfka". Bilety w cenie 15 zł. i 30 zł. można rezerwować przez internet, telefonicznie (33 496 01 50) lub kupić w biurze Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej przy ul. Broniewskiego 60 w Bielsku-Białej.

>>Zarezerwuj dziś bilet on-line<<

 

Uczestnicy przejazdu wezmą udział w niezwykłym koncercie bielskiej Grupy Furmana, który odbędzie się na pokładzie pociągu. W czasie występu zaprezentowane zostaną nagrania z najnowszej płyty zespołu pt. "Niemartfka", która ukazała się pod koniec zeszłego roku i m.in. otrzymała nominację do Najlepszej Płyty Folkowej 2008. Grupa Furmana to zespół, którego muzyka inspirowana jest muzyką amerykańską przede wszystkim bluegrassem, ale również tymi odmianami country, które wywodzą się z bluesa i rocka. Istnieje już blisko 10 lat na polskiej scenie muzycznej.

"Rodzinka", a później "Środowisko" to grupa osób, które w latach 50. miały okazję wędrować po beskidzkich szlakach z młodym księdzem - Karolem Wojtyłą, zwanym wtedy "Wujkiem". Ze zdjęć oraz opowieści Lidii i Stanisława Abrahamowiczów, Danuty Ciesielskiej, Jacka Federowicza, Leszka Nowosielskiego oraz Danuty i Stanisława Rybyckich powstał unikalny album "Karol Wojtyła - Wiara, Droga, Przyjaźń". Został on wydany przez bielskie wydawnictwo AnimaMedia. W czasie przejazdu 24 kwietnia przewodnicy opowiedzą o trasach turystycznych, które pokonywała "Rodzinka" w czasie wędrówki na Magurkę i Romankę.

Przestrzeń Pociągu Papieskiego to miejsce wyjątkowe. Jest to jedyny taki pociąg na świecie. Został on wyposażony w 14 monitorów ciekłokrystalicznych wraz z nagłośnieniem, dzięki czemu w czasie przejazdu możliwa jest emisja unikalnych nagrań filmowych z np. pielgrzymek Papieża na Podbeskidzie oraz prezentacji wideo atrakcji kulturalnych i turystycznych regionu.

Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej ufundowała dla ośrodków pomocy i instytucji społecznych specjalną pulę darmowych biletów. Zainteresowanych przedstawicieli placówek pomocy, prosimy o bezpośredni kontakt z Fundacją.

Na przejazd 24 kwietnia dostępne są dwa rodzaje biletów: "Normalne" w cenie 30 zł. na całej trasie (Kraków - Rajcza Kraków) oraz "Połówkowe" w cenie 15 zł., uprawniające do przejazdu na połowie trasy (np. Kraków - Bielsko-Biała) lub w pętli (np. Bielsko-Biała - Rajcza - Bielsko-Biała).

Rezerwacji można dokonywać na stronie internetowej przystanek.beskidy.pl lub pod numerem telefonu 33 496 01 50.

>>Zarezerwuj dziś bilet on-line<<

Aktualności Zobacz nasze projekty. Informacje o inwestycjach. Opis fundacji. Lista naszych zakończonych projektów. Nasza oferta. Dane teleadresowe. Zobacz mapę strony. Strona główna fundacji. Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej Strona główna fundacji. Zobacz mapę strony.