Fundacja zakupiła już:

15527 OBIADÓW
Stacja bez barier 2008-12-17
 
Dzierżawiona od PKP PLK stacja Bielsko-Biała Lipnik  jest przez Fundację Rozwoju Miasta Bielska-Białej poddawana coraz bardziej śmiałym przekształceniom. Po częściowym odnowieniu zadaszeń peronów stacji i wejścia do tunelu przyszedł czas na oświetlenie. Dzięki staraniom Fundacji stacja nie tylko jest odnawiana, ale jest także lepiej chroniona. Ma nowe oświetlenie, na peronach pojawiły się estetyczne ławki. Od 6 miesięcy organizowane są tutaj prezentacje sztuki i działań artystycznych pod wspólna nazwą - GALERIA NA STACJI.

W 2009 roku remontom poddana zostanie nawierzchnia peronów oraz dojścia do nich. Będzie to jedyna stacja kolejowa na szlaku Katowice – Bielsko Biała – Zwardoń z peronami i infrastrukturą przyjazną dla osób mających problemy ze sprawnym poruszaniem się. Dzięki unikalnej na tej trasie wysokości peronów, osoby starsze
i niepełnosprawne bez przeszkód mogą tu wsiadać i wysiadać z pociągu. Wygodne pochylnie umożliwiają zejście z peronów w obie strony dworca na teren miasta, bez pokonywania uciążliwych schodów.  Na terenie znajdującym się bezpośrednio przy stacji Fundacja wybudowała plac festynowo – targowy. Na plac mogą bez przeszkód wjechać taksówki, autobusy oraz inne samochody mogące pomóc osobom starszym
i niepełnosprawnym dostać się do domu, biura, gabinetu lekarskiego czy szpitala.

W czwartki i soboty organizowane są na placu dni targowe, w czasie których sprzedawane są świeże warzywa, owoce oraz inne artykuły pierwszej potrzeby.

Każdego lata Fundacja instaluje na placu dodatkowe ławki dla mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego. Cztery razy w roku organizowane są tutaj festyny okolicznościowe dla mieszkańców. Mamy nadzieję, że miejsce to będzie z dnia na dzień bardziej przyjazne dla mieszkańców naszego miasta.  Serdecznie zapraszamy. 
Aktualności Zobacz nasze projekty. Informacje o inwestycjach. Opis fundacji. Lista naszych zakończonych projektów. Nasza oferta. Dane teleadresowe. Zobacz mapę strony. Strona główna fundacji. Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej Strona główna fundacji. Zobacz mapę strony.