Fundacja zakupiła już:

15527 OBIADÓW
UŚMIECHNIJ SIĘ! 2011-05-12
„Uśmiechnij się!” to kolejna odsłona prowadzonej przez Fundację Rozwoju Miasta Bielska-Białej akcji pomocowej skierowanej szczególnie do dzieci i młodzieży z naszego miasta. W naszym mieście działa wiele organizacji pozarządowych, które na co dzień zajmują się młodzieżą i dziećmi, które popołudniami nie mają co ze sobą zrobić.

Razem znaczy bezpieczniej 2011-05-05
Nadeszła wiosna, a wraz z ustępującym śniegiem na naszych podwórkach, placach i ulicach widać coraz więcej zniszczeń, które bynajmniej nie świadczą jedynie o ciężkiej zimie. Tej wiosny także chcemy przypomnieć mieszkańcom, że mamy wpływ na to co nas otacza. Swoją postawą, reakcją na zauważone akty wandalizmu możemy wpływać na stan ławek w parkach, wygląd przystanków autobusowych czy innych miejsc użyteczności publicznej.

Teatralna okazja 2011-05-05
Jeszcze tylko w czerwcu kolejna grupa osób które na co dzień nie mają szansy skorzystania z dobra kulturowego jakim jest teatr ma szansę na otrzymanie nieodpłatnych biletów wstępu. W ramach akcji społecznej organizowanej przez Fundację Rozwoju Miasta Bielska-Białej - SPEKTAKL ZA JEDEN UŚMIECH, mamy do przekazania 12 wejściówek na wybrane spektakle do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Współpraca z Unią Miast Słowackich. 2010-08-11
W dniu 3 sierpnia 2010 roku, na zaproszenie Sekretarza Generalnego Unii Miast Słowackich Mariana Minarovica w Bratysławie odbyło się robocze spotkanie z delegacją Fundacji . Omawiano perspektywę współpracy pomiędzy Unią Miast Słowackich i Fundacją Rozwoju Miasta w ramach projektu INTERWORK, którego celem jest podjęcie stałej współpracy bielskich i śląskich wyższych uczelni z wyższymi uczelniami na Słowacji.

Jest pięknie w Bielsku-Białej 2010-08-11
Od 2006 roku trwa wieloletni program promowania naszego miasta poza granicami regionu i poza granicami Polski. Trzy wersje plakatu "Jest pięknie w Bielsku-Białej" - słowacka, angielska i polska, wydrukowane zostały w wielu formatach by skutecznie funkcjonowały w przestrzeni miast i miejscowości całej Europy.

Projekt: Bezpieczniej razem 2010-08-11
Skuteczność projektu zależy od jego drobiazgowego przygotowania. Koniecznie piszemy scenariusz działania. Określamy wielkość zespołu, rozdzielamy zadania. Mając do dyspozycji mapę oceniamy obszar działania.

Sieć reklamowa on-line 2010-08-11
Od 1 sierpnia 2010 r. działa serwis internetowy Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej, pozwalający klientom wstępnie zamawiać kampanie reklamowe na nośnikach typu outdoor, którymi zarządza Fundacja.

Powódź 2010 - Pomoc Dla Podbeskidzia 2010-05-22
Fundacja, pod patronatem medialnym Telewizji TVS i w partnerstwie ze Starostwem Powiatu Bielskiego, uruchomiła już specjalne konto, na którym gromadzone są wpłaty na rzecz powodzian.

Podręcznik kreowania udanych przestrzeni publicznych 2010-02-01
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej dzięki uprzejmości Fundacji Partnerstwo dla Środowiska udostępnia wszystkim zainteresowanym wersję on-line podręcznika kreowania udanych przestrzeni publicznych. Książka została opracowana przez Project for Public Spaces.

Fundacja rozda 100 biletów wstępu na lodowisko! 2010-01-04
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej zaprasza ośrodki zajmujące się pomocą społeczną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do udziału w akcji "Zima z Fundacją".

Świąteczna pomoc Fundacji 2009-12-07
115 paczek świątecznych zakupiła w tym roku dla potrzebujących Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej. Otrzymają je przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 Integracyjna- im. K. Brodzińskiego z Bielska-Białej. 95 dzieci z grupy najbardziej potrzebujących otrzyma w sportowej torbie zestaw świątecznych niespodzianek o wartości ok. 60 złotych każda.

Reklama za obiad - wieloletni projekt dożywiania 2009-09-10
Wieloletni projekt dożywiania dzieci i osób starszych w Bielsku Białej rusza już od września. To przede wszystkim pomoc jakiej udzieli Fundacja Rozwoju Miasta Bielska Białej emerytom, rencistom dużych osiedli mieszkaniowych, dzieciom szkół podstawowych i gimnazjów, osobom samotnym i bezdomnym.

podbeskidzie.tv ogłasza casting do serialu 2009-08-27
Nowy, unikalny projekt podbeskidzie.tv. "Bielszczanie" - pierwszy, internetowy komiks filmowy typu reality-show. Każdy kto chciałby wystąpić w tym serialu musi tylko wysłać swój pozytywnie zakręcony pomysł scenariusza na adres biuro@frmbb.bielsko.pl. Zapraszamy! Mile widziane zgłoszenia indywidualne, jak i zespołów aktorskich.

Nasz wspólny sukces – Pociąg Papieski z Krakowa do Bielska! 2009-08-20
Kilku letnie starania Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej przyniosły skutek. Dziesiątki spotkań, wystąpień do władz państwowych, władz spółek kolejowych, ministerstw, urzędów marszałkowskich obu województw, do samorządów, władz miejskich oraz wielu innych instytucji pozwoliły na zbudowanie ogromnej fali nacisku, która powoli naciskała na decyzje kolei.

UŚMIECHNIJ SIĘ - Projekt pomocy dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym 2009-08-05
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej mając na względzie potrzeby najmłodszych członków naszego społeczeństwa podjęła się realizacji społecznego projektu skierowanego do dzieci z dysfunkcjami psycho-ruchowymi i wychowanków ośrodków pomocowych z Bielska-Białej. Celem projektu jest wpływ na rozwój psychofizyczny dzieci poprzez uczestniczenie w zajęciach rekreacyjnych, ruchowo-zabawowych, przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń zabawowo-rekreacyjnych, doskonalenie zdolności koncentracji, budowania więzi grupowych i rozwijanie prawidłowych reakcji emocjonalnych.

Rusza wersja testowa podbeskidzie.tv 2009-08-03
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej zaprasza do współtworzenia ramówki nowej, internetowej telewizji regionalnej podbeskidzie.tv - Telewizja Podbeskidzie.

Pociągiem Papieskim po Euroregionie Beskidy 2009-07-14
Pociąg Papieski rusza w dniu 24 lipca z Krakowa w podróż po Euroregionie Beskidy. Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej wraz ze Stowarzyszeniem "Region Beskidy" organizują przejazd, promujący Podbeskidzie. W czasie podróży poznać będzie można atrakcje i kulturę regionu. W programie przewidziano m.in. występ Zespołu Folklorystycznego z Rajczy, rozmowę z bielszczaninem Sebastianem Kawą - pięciokrotnym mistrzem świata w szybownictwie oraz degustację regionalnych przysmaków.

Fundacja w Nocy dla Śląska 2009-06-25
25 czerwca 2009 r. w środowy wieczór w katowickim Rondzie Sztuki zebrali się naukowcy, politycy, artyści i sportowcy, aby rozmawiać o jak najlepszej promocji naszego regionu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele Fundacji. Zaprezentowali oni koncepcję konferencji dotyczącej przestrzeni miejskiej - Miasto Na Jutro.

2009-06-12, Galeria na Stacji zaprasza na Dzień Dziecka 2009-06-09
galeria NA STACJI zaprasza mieszkańców naszego miasta na imprezę z okazji Dnia Dziecka. W godzinach dopołudniowych, tj. 10.00 - 14.00 przewidziane są liczne gry i zabawy dla dzieci, międzyosiedlowy turniej piłkarski i liczne konkursy.

Mój region w Unii - debata przedwyborcza w Pociągu Papieskim 2009-05-12
22 maja 2009 r. organizowany jest przez Fundację Rozwoju Miasta Bielska-Białej przejazd Pociągu Papieskiego, połączony z debatą "Mój region w Unii", przybliżającą tematykę nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. W programie przejazdu koncert zespołu Rabarbar, prezentującego utwory z debiutanckiej płyty "Ludzka rzecz". Najmłodsi uczestnicy przejazdu będą mieli okazję zobaczyć film animowany o latach młodości Karola Wojtyły, spędzonych w Krakowie przy ul. Felicjanek 10, a także poznać na żywo kulisy pracy animatorów ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Piknik z TVS na Placu Fundacji 2009-05-07
10 maja 2009 r. Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej we współpracy z Telewizją Silesia organizują "Piknik z TVS". Wydarzenie to towarzyszy obchodom 10. rocznicy utworzenia samorządowego Województwa Śląskiego. W czasie towarzyszących piknikowi koncertów wystąpią zespoły DUO BAYERS, RI-JO, HANYS BAND, DUO FENIX oraz Damian Holecki. Piknik rozpocznie się na placu targowym przy ul. Broniewskiego 60 o godzinie 17:00. Udział w nim jest bezpłatny.

Z Furmanami śladami Jana Pawła II - przejazd weekendowy w dniu 24 kwietnia 2009-04-21
24 kwietnia 2009 r. zapraszamy na przejazd weekendowy Pociągu Papieskiego w czasie, którego zaprezentowane zostaną unikalne zdjęcia z wycieczek górskich Karola Wojtyły po Beskidzkich szlakach. W programie przejazdu oprócz opowieści przewodników o szlakach turystycznych odwiedzanych w młodości przez przyszłego papieża, znajdzie się także koncert na żywo Grupy Furmana, promującej swą najnowszą płytę

Galeria zdjęć z podróży Pociągu Papieskiego (2009-03-20) 2009-04-01
Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z przejazdu Pociągu Papieskiego w dniu 20 marca 2009 r. Tematem przejazdu była prezentacja regionu Podbeskidzia. Kolejny przejazd już 24 kwietnia.

Zapraszamy na 20 marca na przejazd weekendowy: Na beskidzkich szlakach... 2009-03-12
20 marca o godz. 14:09 zapraszamy wszystkich na przejazd weekendowy na trasie Kraków - Bielsko-Biała - Rajcza. Tematem przewodnim podróży Pociągiem Papieskim będą wędrówki "Po beskidzkich szlakach...". Bilety w cenie 15 zł. i 30 zł. można rezerwować przez internet, telefonicznie (33 496 01 50) lub kupić w biurze Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej przy ul. Broniewskiego 60 w Bielsku-Białej.

20 lutego - Pociąg do jazzu z Krakowa do Bielska! 2009-01-26
20 lutego odbywa się przejazd specjalny Pociągu Papieskiego na trasie Kraków - Bielsko-Biała - Rajcza pod hasłem "Pociąg do jazzu". Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej wraz z Pubem Rock Cafe przygotowała specjalną promocję dla wszystkich fanów muzyki. Pierwsze dwadzieścia osób, które kupią bilety "VIP" na przejazd 20 lutego, otrzymają za symboliczną złotówkę bilety na koncert Micka Pointera - perkusisty zespołu Marillion.

Zapraszamy na przejazd weekendowy 23 stycznia 2009 2009-01-12
Pierwszy z cyklicznych przejazdów Pociągu Papieskiego na trasie Kraków - Oświęcim - Bielsko-Biała - Żywiec odbędzie się w dniu 23 stycznia 2009 r. Organizuje i finansuje go Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej. Głównym celem przejazdu jest promowanie idei rozwoju szybkiej komunikacji osobowej w regionie Beskidów. Regularne połączenia weekendowe umożliwią lepsze wykorzystania zasobów ludzkich, turystycznych i edukacyjnych obszarów przygranicznych Polski i Słowacji.

Świątecznie w Galerii na Stacji 2008-12-19
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej przygotowała małą niespodziankę dla mieszkańców Bielska-Białej oraz podróżujących koleją. Na odnowionych niedawno przez Fundację peronach stacji Bielsko-Biała Lipnik zainstalowano ozdobne oświetlenie świąteczne. Jest to pierwsza tego typu iluminacja świąteczna na stacji w skali kraju.

Nagroda dla Człowieka Dobrej Sprawy za 2008 rok 2008-12-19
Już po raz drugi, 17 grudnia w siedzibie Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej wręczone zostały prestiżowe tytuły CZŁOWIEKA DOBREJ SPRAWY. Nagrodę przyznano jak co roku osobom, których aktywność zawodowa i społeczna w sposób możliwie najszerszy wpłynęła na polepszenie warunków i jakości życia otoczenia. Wyróżniono tych których praca i publiczna działalność pozytywnie pobudza i mobilizuje do działania innych.

Stacja bez barier 2008-12-17
Dzierżawiona od PKP PLK stacja Bielsko-Biała Lipnik jest przez Fundację Rozwoju Miasta Bielska-Białej poddawana coraz bardziej śmiałym przekształceniom. Po częściowym odnowieniu zadaszeń peronów stacji i wejścia do tunelu przyszedł czas na oświetlenie. Dzięki staraniom Fundacji stacja nie tylko jest odnawiana, ale jest także lepiej chroniona. Ma nowe oświetlenie, na peronach pojawiły się estetyczne ławki. Od 6 miesięcy organizowane są tutaj prezentacje sztuki i działań artystycznych pod wspólna nazwą - GALERIA NA STACJI.

Wsparcie dla wystawy Spotkania IV w ramach Jest pięknie w Bielsku-Białej 2008-12-04
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej już po raz drugi wspiera Stowarzyszenie Sztuka-Świadomość oraz Magazyn Sztuk w wydaniu katalogu wystawy

Nazwa jak na dłoni! 2008-11-27
Informujemy, że w listopadzie br na przystankach komunikacji autobusowej w Bielsku-Białej pojawiły się naklejki z nazwami danej lokalizacji przystanku. Nazwy te są spójne z nazwami, jakimi posługuje się Miejski Zakład Komunikacyjny. Działanie to jest kontynuacją rozpoczętego ponad rokiem oznakowywania przystanków komunikacji publicznej poprzez umieszczanie na nim schematów komunikacyjnych. Docelowo oznakowanych zostanie ponad 130 przystanków zlokalizowanych w centrum miasta i na głównych osiedlach Bielska-Białej. Mamy nadzieję, że w ten sposób centralne miejsca naszego miasta staną się bardziej rozpoznawalne także dla turystów i osób odwiedzających nasze miasto. Inicjatorem i organizatorem akcji jest Fundacja.

Informacja dotycząca finansowych żądań Gminy Bielsko-Biała 2008-10-22
Fundacja nie zgadza się z wyrokami sądowymi o zapłatę odszkodowań za rzekome niewykonanie prac i nakładów. Fundacja wykonała nakłady i prace w budynku Barlickiego oraz przy ul. Broniewskiego o wartości ponad 2 milionów złotych – bez jakiegokolwiek dofinansowania ze strony Gminy. Przez 9 lat Gmina otrzymała dodatkowo kilkaset tysięcy czynszów oraz kilkaset tysięcy wpływów z tytułu podatku od gruntu.

2008-09-29 / 2008-10-03, Wystawa w Galerii Na Stacji 2008-09-25
galeria NA STACJI zaprasza na wystawę fotografii najpiękniejszych zakątków Polski wzdłuż rzeki Wisły. Wystawa nosi tytuł "Wisła - ostatnia taka rzeka Europy". W dniach od 29 września do 3 października, w godzinach od 11.00 do 15.00 można będzie obejrzeć fotografie Roberta Dejtrowskiego, Adama Ławnika, Renaty i Marka Kosińskich, Michała Stokowskiego i Grzegorza Szkutnika. Ze względu na warunki atmosferyczne, prosimy grupy zorganizowane o wcześniejsze telefoniczne (33 496 01 50) ustalenie terminu wizyty w Galerii na Stacji.

Uśmiechnij się na okrągło! 2008-09-25
W tym roku, podobnie jak w zeszłym, rusza akcja społeczna pod hasłem „Uśmiechnij się”! Tym razem chcemy przekazać ponad 90 kuponów na pizzę dla ośrodków pomocy i opieki nad młodzieżą działających na terenie Bielska-Białej. Audytorium akcji jest bardzo rozległe, bo obejmuje swoim obszarem tereny ośrodków szkolno – wychowawczych oraz opiekunów adresatów akcji.

Rusza beskidzki Orient Express 2008-08-25
11 września 2008 roku Pociąg Papieski kursujący dotąd pomiędzy Krakowem i Wadowicami inauguruje nowe połączenia turystyczne na trasie Beskidy - Fatra na Słowacji. Dzięki kilkuletnim staraniom Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej, w wybrane weekendy możliwy będzie przejazd nowoczesnym pojazdem kolejowym szlakiem górskich podróży Papieża Jana Pawła II: Kraków - Wadowice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń - Żylina. Fundacja realizować będzie ideę „Beskidzkiego Orient Expressu”, którego główną atrakcją i wykonawcą staje się Pociąg Papieski, a każda lokalna stacja inną atrakcją turystyczną lub artystyczną.

„Beskidzka kopalnia pomysłów” w bbs-ie! 2008-06-06
Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce kolejny numer magazynu ilustrowanego bbs Bielskie Spotkania.

Oceniamy prace konkursowe! 2008-06-03
Galeria NA STACJI serdecznie zaprasza wszystkie dzieci, te najmniejsze i trochę większe, do oceny prac w ramach Wielkiego Konkursu Rysunkowego pt. "Moja koleżanka - mój kolega".

Polsko-słowackie spotkanie robocze: Grupa mediów lokalnych - współpraca transgraniczna 2008-04-08
Celem spotkania było omówienie możliwości współtworzenia programów transgranicznych popularyzujących atrakcje turystyczne, kulturalne i gospodarcze po obu stronach granicy. Dzięki rozmowom udało się przeanalizować techniczne uwarunkowania nawiązania takiej współpracy przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury internetowej oraz telewizyjnej w Martinie i Bielsku-Białej.

Tajniki słowackiego kodeksu handlowego 2008-04-07
12 kwietnia 2008 r. odbędzie się ostatnie BEZPŁATNE szkolenie pomocne dla wszystkich zainteresowanych bezpiecznym handlem na Słowacji.

Jak bezpiecznie inwestować na słowackim rynku nieruchomości? 2008-03-24
29 marca 2008 r. odbędzie się jedyne w swoim rodzaju BEZPŁATNE szkolenie o praktycznych aspektach bezpiecznego inwestowania na słowackim rynku nieruchomości i nie tylko. Słowaccy eksperci odkryją przed uczestnikami szkolenia, sprawdzone rozwiązania prawne w zakresie:

Jak skutecznie pisać korespondencje handlową i administracyjną po słowacku? 2008-03-10
Beskidzkie Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych zaprasza na siedemnaste bezpłatne szkolenie adresowane do przedsiębiorców oraz osób poszukujących pracy w rejonie przygranicznym Polski i Słowacji.

Tajemnice słowackiego rynku pracy 2008-02-15
Beskidzkie Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych zaprasza na szesnaste szkolenie adresowane do przedsiębiorców oraz osób poszukujących pracy w rejonie przygranicznym Polski i Słowacji.

Polsko-słowackie spotkanie: Przyznanie tytułu "Człowieka Dobrej Sprawy - Nagroda Roku 2007" 2008-01-02
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej przyznała po raz pierwszy tytuł "Człowieka Dobrej Sprawy". Podczas spotkania roboczego Rady Programowej Fundacji w dniu 18 grudnia wręczono laureatom pamiątkowe dyplomy.

Dysponent kortów tenisowych i parku 2007-11-30
Od 1 grudnia 2007 dysponentem kortów tenisowych i parku przy ul. Ceramicznej 20 w Bielsko-Białej jest firma Sports Promotions Sp z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Sienkiewicza 35/2. tel.: 33 810-30-55.

Promocja Bielska-Białej w hotelach MaMaison 2007-11-27
Jesienią br. plakaty promujące Bielsko-Białą znalazły się w pomieszczeniach recepcyjnych hoteli sieci MAMAISON na wyspie Hvar, w Moskwie, Berlinie, Pradze, Bratysławie i Warszawie.

Sopot - Happening "Jest pięknie w Bielsku-Białej" 2007-10-12
Molo , morze i Sopot w październiku wcale nie są puste. Tu ludzie są zawsze. Nawet w niepogodę. Co prawda słońca jak na lekarstwo ale nie jest zimno. Od deptaku Monte Casino – popularnego „monciaka”- ciągną grupy spacerowiczów.

Gdynia - Happening "Jest Pięknie w Bielsku-Białej" 2007-10-11
W Gdyni nie jest najcieplej. Ustawiamy plakaty w wielu miejscach. Na Skwerze Kościuszki, przed „Darem Młodzieży” i przed Szkołą Morską. Jesteśmy tu na tyle długo, że możemy rozdać bardzo wiele naszych wizytówek – zaproszeń.

Gdańsk - Happening "Jest Pięknie w Bielsku-Białej" 2007-10-10
Na Długim Targu tłumy turystów. Ustawiamy nasze plakaty tuż przy fontannie Neptuna. Wzbudzamy sensację! I o to chodzi! Nasze panie rozdają wizytówki i uśmiechy. Bardzo wiele osób pyta o nasze miasto, notuje adresy stron.

Wiedeń - Happening "Jest pięknie w Bielsku-Białej" 2007-09-27
Koniec września. Piątek. Słońce, błękitne niebo. W Wiedniu jesteśmy dłużej. Wykorzystujemy rozpoczynający się tu wcześniej weekend. Tłumy turystów wypełniają plac zamku Habsburgów. Stawiamy nasze rollbanery.

Bratysława - Happening "Jest pięknie w Bielsku-Białej" 2007-09-26
W Bratysławie prowadzimy promocję po raz trzeci. Nasze plakaty są na stałe obecne w Instytucie Polskim w Bratysławie.

Warszawa - Happening "Jest pięknie w Bielsku-Białej" 2007-09-24
Galeria zdjęć z happeningów promocji miasta Bielska-Białej realizowanych przez Fundację Rozwoju Miasta Bielska-Białej.

Łódź - Happening "Jest pięknie w Bielsku-Białej" 2007-09-21
Na ulicę Piotrkowską w Łodzi dotarliśmy w samo południe. Rozświetlona słońcem Piotrkowska pełna jest spacerowiczów, turystów.

Konkurs fotograficzny „Jest pięknie w Bielsku-Białej” 2007-08-23
Fundacja Rozwoju Maista Bielska-Białej ogłasza konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie stolicy Podbeskidzia „Jest pięknie w Bielsku-Białej”.

Wakacyjna promocja na Kortach Tenisowych 2007-07-26
Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu? Zagraj w tenisa. Z okazji wakacji Korty tenisowe "Park" przygotowały specjalną ofertę cenową. Godzina gry już od 7 zł. Zapraszamy do hali oraz na otwarte korty ze sztuczną trawiastą nawierzchnią.

Regulamin Konkursu Fotograficznego - „JEST PIĘKNIE W BIELSKU BIAŁEJ” 2007-07-23
Fundacja Rozwoju Maista Bielska-Białej ogłasza konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie stolicy Podbeskidzia „Jest pięknie w Bielsku-Białej” Założeniem konkursu jest odnalezienie interesujących, dotychczas niedocenianych miejsc w Bielsku-Białej. Głównym kryterium oceny będzie niekonwencjonalne podejście do tematu. Do wygrania 3 dwuosobowe zaproszenia do restauracji „Alchemia Smaków” w Czechowicach-Dziedzicach, „Promnice” w Hotelu Noma Residence w Kobiórze oraz „Nad Dachami” w Bielsku-Białej. Zwycięskie zdjęcia zostaną opublikowane w kolejnym numerze Magazynu Ilustrowanego bbs Bielskie Spotkania. Termin nadsyłania prac: 1.07. - 31.08.2007

Centrum skorzysta ze słońca 2007-07-18
Bielszczanie współtworzą pierwsze na Słowacji wielkie centrum sportowe dla osób niepełnosprawnych. Kompleks sportowy, zwany Krajowym Centrum Paraolimpijskim, ma powstać w Turcianskich Teplicach. Centrum zajmie powierzchnię ok. 30 ha. Połączy funkcje: sportową, rekreacyjną i rehabilitacyjną. Hotel bez barier architektonicznych pomieści ok. 120 osób. Dookoła zostaną wybudowane, m. in. hala wielofunkcyjna, stadion piłkarski, boiska lekkoatletyczne, do squasha, bowlingu, korty tenisowe.

Bratysława potwierdza: Jest pięknie w Bielsku-Białej 2007-07-06
W upalne popołudnie ruch w centrum Bratysławy jest niewielki. Ludzie chronią się przed słońcem i gwar uliczny przycicha. Jest godzina 15-ta. Przed budynkiem przy Namestie SNP w którym ma siedzibę Instytut Polski w Bratysławie gęstnieje tłum. W obszernych pomieszczeniach Instytutu też ciasno. Za chwilę, po wielomiesięcznym remoncie, nastąpi uroczyste otwarcie odnowionych wnętrz Instytutu Polskiego, który uchodzi za jeden z najstarszych tego typu instytutów działających przy placówkach dyplomatycznych RP.

Sprostowanie dot. artykułu kroniki Beskidzkiej 2007-07-04
W dniu 6 czerwca 2007 w Kronice Beskidzkiej ukazał się artykuł pt. „Plakat z bykiem”, którego tytuł, a także całe przesłanie oparte jest na drobnym błędzie, który wkradł się do jednej z wersji językowych wizualizacji plakatu JEDYNIE na płytach CD przeznaczonych wyłącznie do wglądu dziennikarzy obecnych na konferencji prasowej w dniu 29. 05. 2007.

XII BEZPŁATNE SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE DLA CHCĄCYCH OTWORZYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA SŁOWACJI 2007-06-12
Najbliższe szkolenie poświęcone będzie podstawowym kwestiom związanym z zakładaniem i prowadzeniem spółki prawa handlowego na Słowacji i odbędzie się w dniach 19 czerwca 2007 roku, w godzinach od 15.00-20.00 w biurze Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej przy ulicy Broniewskiego 60 w Bielsku-Białej [obok stacji PKP Bielsko-Biała Lipnik].

NOWOCZESNY SCHEMAT KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ W BIELSKU-BIAŁEJ 2007-06-12
Nowy schemat komunikacji autobusowej w Bielsku-Białej jest elmentem wewnętrznej promocji zasobów miasta. Jego głównym odbiorcą jest pasażer publicznej komunikacji autobusowej, czyli mieszkańcy odległych od centrum miasta dzielnic, okolicznych miejscowości i gmin, a także turyści i uczniowie.

„Jest pięknie w Bielsku-Białej” 2007-06-11
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej podjęła się zorganizowania Międzynarodowej Kampanii Promocyjnej „Jest pięknie w Bielsku-Białej”. Akcja rozpoczęła się 29 maja br. Tego dnia przedstawiono na konferencji prasowej projekt plakatu, który będzie promował nasze miasto, a także omówiono poszczególne etapy działań.

NAGRODA STACJI LIPNIK - Międzynarodowy Konkurs na nową przestrzeń publiczną Stacji Kolejowych 2007-06-08
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej realizując cele międzynarodowego projektu komunikacyjnego Przystanek Euroregion Beskidy z upoważnienia i dla 22 miast i miejscowości z Polski i Słowacji biorących udział w projekcie, organizuje wieloletni konkurs na najlepszą koncepcję zagospodarowania, projekty wyposażenia i nowe funkcje stacji kolejowych i ich najbliższego otoczenia.

Pięknie w Bielsku-Białej 2007-06-01
Z czym kojarzona jest stolica Podbeskidzia? Jak się sprzedaje? Dawniej było to miasto Małego Fiata i 100 przemysłów. Dzisiaj nie potrafimy nawet wyeksponować promocyjnie Bolka i Lolka. Fundacja Rozwoju Miasta przygotowała akcję pod hasłem

Zmieniając naszą małą ojczyznę… 2007-05-21
Ukazał się kolejny numer Magazynu Ilustrowanego „bbs – Bielskie Spotkania”, w którym prezentowane są inspirujące przykłady przemian odbywających się w przygranicznym obszarze Polski i Słowacji.

XI BEZPŁATNE SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE DLA CHCĄCYCH OTWORZYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA SŁOWACJI 2007-05-07
Najbliższe szkolenie poświęcone będzie podstawowym kwestiom związanym z zakładaniem firmy na Słowacji i odbędzie się w dniach 15-16 maja 2007 roku, w godzinach od 15.00-20.00 w biurze Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej przy ulicy Broniewskiego 60 w Bielsku-Białej [obok stacji PKP Bielsko-Biała Lipnik].

Czas na tenisa 2007-04-25
Korty Tenisowe „Park” przy Parku Rosta w Bielsku-Białej Komorowicach mieszczą się w przemysłowej dzielnicy, która nie miała kiedyś żadnego skrawka zieleni, gdzie można by odpocząć.

Złota Nagroda Stacji Lipnik 2007-04-23
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MODERNIZACJI I REWITALIZACJI STACJI KOLEJOWYCH I ICH OTOCZENIA (BCIIT). Od trzech lat Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej z upoważnienia przedstawicieli władz 23 miast i miejscowości Polski i Słowacji realizuje międzynarodowy projekt współpracy na rzecz jak najlepszego wykorzystania funkcjonujących połączeń kolejowych, rewitalizacji i stopniowej modernizacji stacji kolejowych i sąsiadującą z nimi publiczną przestrzenią miejską.

SŁOWACKIE PRAWO KARNE I POSTĘPOWANIE WINDYKACYJNE W BIZNESIE 2007-03-05
W dniach 6-7 marca odbędzie się już dziewiąte, BEZPŁATNE szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym z uruchomieniem i prowadzeniem firmy na Słowacji.

PRAKTYCZNY KURS JĘZYKA SŁOWACKIEGO DLA PRZEDSIĘBIORCÓW I BEZROBOTNYCH 2007-03-05
W marcu rusza trzecia już edycja kursu języka słowackiego dla osób chcących szybko poznać ten język, aby umieć porozumiewać się w najczęstszych sytuacjach zawodowych i turystycznych.

VIII BEZPŁATNE SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE DLA CHCĄCYCH OTWORZYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA SŁOWACJI 2007-01-05
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się szkolenia prowadzone przez Beskidzkie Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych przeznaczone dla przedsiębiorców i osób fizycznych chcących otworzyć działalność gospodarczą na Słowacji.

„Teatralne sąsiedztwo” w bbs-ie! 2006-11-28
Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce kolejny numer magazynu ilustrowanego bbs Bielskie Spotkania.

TENIS DLA SENIORÓW 2006-11-27
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej oraz Fundacja Rozwoju Tenisa Ziemnego zapraszają do gry w tenisa seniorów naszego miasta (osoby powyżej 60-tego roku życia).

ZIMA W HALI 2006-11-26
Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej ma przyjemność zaprosić na korty tenisowe w sezonie zimowym. Proponujemy Państwu ogrzewaną halę sportową na zajęcia gry w tenisa lub inne zajęcia rekreacyjno – sportowe. Istnieje także możliwość wynajęcia hali dla zorganizowanych imprez integracyjnych. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 033 496 01 50 w biurze Fundacji.

VII bezpłatne szkolenie dla chcących otworzyć działalność gospodarczą na Słowacji 2006-10-21

STOI NA STACJI LOKOMOTYWA… 2006-10-20
W czwartek, o 10.20 na bielski dworzec wjechał niespotykany skład. Wzrok podróżnych przyciągnęła nowoczesna sylwetka Bombardiera 840…

- VI bezpłatne szkolenie dla chcących otworzyć działalność gospodarczą na Słowacji 2006-09-26
MYŚLISZ O OTWORZENIU FIRMY LUB JEJ ODDZIAŁU NA SŁOWACJI? POTRZEBUJESZ FACHOWEJ PORADY PRZED PODJĘCIEM DECYZJI? BESKIDZKIE CENTRUM INFORMACJI I INICJATYW TRANSGRANICZNYCH ZAPRASZA NA VI BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA CHCĄCYCH OTWORZYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA SŁOWACJI.

Informacje dla przedsiębiorców i bezrobotnych 2006-09-22
Od stycznia 2006 roku działa Bielsku-Białej Beskidzkie Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych (BCIIT). Celem powstania Centrum jest poprawa sytuacji na rynku pracy, przez wspieranie transgranicznej (Polska – Słowacja) przedsiębiorczości, a w szczególności małych i średnich firm – w tym branży turystycznej i motoryzacyjnej.

Praktyczny kurs języka słowackiego 2006-07-24
Od września rusza druga edycja kursu języka słowackiego dla przedsiębiorców i bezrobotnych. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Praca: obsługa nośników reklamowych 2006-07-12
FRMBB poszukuje firmy lub osoby na stanowisko specjalisty ds. technicznej obsługi nośników reklamowych.

Kocham to miasto! - akcja pomocy dla Szpitala Onkologicznego w Bielsku-Białej 2006-07-11
FRMBB jest organizatorem kampanii, której celem jest promocja miasta oraz zebranie darowizn na rzecz Beskidzkiego Centrum Onkologii.

Prace Fundacji dla Bielska-Białej 2006-03-02
Po kolejnym obraźliwym dla Fundacji artykule w \

Informacje dla przedsiębiorców i bezrobotnych 2006-03-02
Działa już Beskidzkie Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych, w którym przedsiębiorcy i osoby poszukujące pracy mogą dowiedzieć się, gdzie znaleźć pracodawcę lub partnera biznesowego na Słowacji.

UWAGA! CHCESZ PODNIEŚĆ SWOJE KWALIFIKACJE? 2006-01-03
Praktyczny kurs JĘZYKA SŁOWACKIEGO Jesteś przedsiębiorcą? Chcesz nawiązać kontakty zawodowe? Jesteś osobą bezrobotną? Chcesz pracować za granicą? TEN KURS JEST DLA CIEBIE!!!

Beskidzkie Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych 2005-12-19
Już wkrótce ruszą kursy języka słowackiego dla przedsiębiorców i bezrobotnych

Sezon zimowy 2005 / 2006 na Kortach Tenisowych 2005-11-16
Zobacz ceny gry na kortach w sezonie zimowym. Taniej niż u innych!

SPOTKANIE MIAST w ramach projektu „Przystanek Euroregion Beskidy” 2005-11-16
9 listopada 2005 roku w Urzędzie Miasta Martin na Słowacji, odbyło się spotkanie robocze miast i miejscowości w ramach projektu uruchomienia połączenia szynobusowego pomiędzy Polską a Słowacją „Przystanek: Euroregion - Beskidy”.

LIST OTWARTY do Redaktora Naczelnego KRONIKI BESKIDZKIEJ 2000-03-06
Szanowny Panie Redaktorze...
Aktualności Zobacz nasze projekty. Informacje o inwestycjach. Opis fundacji. Lista naszych zakończonych projektów. Nasza oferta. Dane teleadresowe. Zobacz mapę strony. Strona główna fundacji. Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej Strona główna fundacji. Zobacz mapę strony.