Fundacja zakupiła już:

15527 OBIADÓW

Beskidzkie Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych – pod tą nazwą kryje się ośrodek, w którym od stycznia 2006 r. przedsiębiorcy mogą spotkać się z kompetentnymi doradcami biznesowymi. Miejsce, w którym za symboliczną opłatą można uczyć się języka słowackiego. Witryna internetowa, gdzie znajdują się wszystkie informacje potrzebne do podróżowania i inwestowania w regionie Beskidów.

Uruchomienie takiego ośrodka stało się możliwe dzięki przyznanemu w ramach programu Interreg 3a Polska – Słowacja dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej. Oryginalność projektu polega na połączeniu trzech elementów: doradztwa, szkoleń i udostępniania informacji, a wszystko to pod kątem jak najlepszego wykorzystania możliwości stworzonych dzięki integracji europejskiej.
Jednym z najistotniejszych działań BCIIT są jedno lub dwudniowe szkolenia. Tematyka zajęć jest określana w taki sposób, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania przedsiębiorców z regionu Podbeskidzia. Ich celem jest przybliżenie specyfiki słowackiego rynku i ułatwienie decyzji o ewentualnym uruchomieniu filii lub oddziału w tym kraju.
W ramach Centrum odbywają się także trzymiesięczne kursy języka słowackiego. Ich program ukierunkowany jest na doskonalenie praktycznych umiejętności posługiwania się tym językiem. Zajęcia prowadzone są przez słowackiego lektora.
Kolejnym elementem działalności Beskidzkiego Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych jest biuro bezpłatnych porad finansowych i prawnych. W każdy czwartek przedsiębiorcy, a także osoby bezrobotne zamierzające założyć własną firmę, mogą skonsultować się z prawnikami i specjalistami z zakresu finansów oraz księgowości.
BCIIT wspiera także realizację regionalnego projektu „Przystanek Beskidy”, czyli stworzenia nowoczesnego systemu komunikacji kolejowej między dwudziestoma dwoma miasta i miejscowościami z Polski oraz Słowacji.
Dodatkowo w ramach działalności Centrum wydawany jest polsko-słowacki Magazyn Ilustrowany „bbs – Bielskie Spotkania, Bielské Stretnutia"


[Pokój koordynatora projektu Beskidzkiego Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych]

Budynek w którym znajduje się siedziba Beskidzkiego Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych
 [Budynek w którym znajduje się siedziba Beskidzkiego Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych.]

Siedziba Beskidzkiego Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych
[Siedziba Beskidzkiego Centrum Informacji i Inicjatyw Transgranicznych]

Prace nad wnioskiem w ramach Projektu
[Prace nad wnioskiem w ramach Projektu]


Aktualności Zobacz nasze projekty. Informacje o inwestycjach. Opis fundacji. Lista naszych zakończonych projektów. Nasza oferta. Dane teleadresowe. Zobacz mapę strony. Strona główna fundacji. Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej Strona główna fundacji. Zobacz mapę strony.